Ми звикли покладати велику відповідальність на перше враження про людину. Але чи завжди воно настільки важливе?

Часто буває, люди, яких ми спочатку не сприймаємо, потім стають нашими найкращими друзями. І навпаки: людина здається ангелом – а згодом ти в ній розчаровуєшся…
Звісно, якщо мова йде про співбесіду або конкурс – це, безперечно, важливо. Але перше враження, наприклад, у новій групі або компанії друзів відрізняється. Ви можете побачити людину в незвичних умовах і скласти про неї помилкове враження. Або навпаки – побачити в ідеальних, а в звичайному житті вона виявиться геть іншою.
Час, оточення і контекст – три головні чинники, за якими ми складаємо враження про людину. І ці чинники можуть постійно змінюватися. Пам’ятайте про це!

 

Перше враження про людину можна порівняти з рекламою. Це реклама “самого себе”. Відоме правило: коли ви вперше бачите рекламу продукту, ви, швидше за все, не запам’ятаєте її. Не важливо, це автомобіль чи ліки або нова книга. Поки це новинка – вона не запам’ятовується. Після 3-4 перегляду ви помітите, що мимоволі запам’ятовуєте слова і образи з цієї реклами і починаєте реагувати по-іншому, вдивляючись в її зміст. Так само і з людиною.
До речі, в Instagram популярною є тема “Не суди мене!”. У першій половині відео хлопці й дівчата спеціально спотворюють свою зовнішність за допомогою макіяжу і невдалих ракурсів зйомки. Після, затуляючи об’єктив долонею, показують чудове перетворення.

Які ж секрети першого враження? Пропоную 8 нескладних кроків:
1. Будь собою
2. Посміхайся
3. Май гарний охайний вигляд
4. Будь уважним слухачем
5. Роби щирі компліменти
6. Проявляй почуття гумору
7. Вимкни свій мобільний на час розмови
8. Слідкуй за мовою свого тіла (не роби різких жестів; не дивись постійно на годинник/телефон/вікно; слідкуй за мімікою).
Бажаю тобі впевненості при нових знайомствах!
Підготувала: Оксана Погиба, практичний психолог КВПУЗТ імені В.С.Кудряшова